Kärde Kuldkivi tunnustamisega alustasime 2015 aastal tänu V. - P. Põldma ettepanekule tänada kogukonna eriti abivalmis ja tublisid inimesi. Külaselts ja kogukond on igal aastal valinud tunnustamiseks inimese enda seast, kes kuidagi eriti silma paistnud. Saad nendega tutvuda siin pildigaleriis.

Kord aastas tunnustame oma kogukonna eriti tublisid inimesi.  Nad on  oma vabatahtliku tööga kaasa aidanud elukeskkonna paranemisele, andnud panuse külaelu ühiste ürituste kordaminekuks, pakkunud välja edasiviivaid ideid ja aidanud neid ka ellu viia.  Nende eesmärgiks on maailma paremaks muuta.  Tagasi vaadates viimasele aastale, märkame  neid, kes kogukonna elu rõõmsamaks teinud, loonud ilu, uusi traditsioone algatanud, märganud teise muret ja aidanud, seisnud Kärde õiguste ja väärtuste eest, inspireerinud koos tegutsema, toetanud noori jne.  

Sellistele inimestele ongi märkamine ja siiras tänamine suurim tasu! Panus kogukonnale - see on ju vabatahtlik ja omakasupüüdmatu otsus. Traditsiooniliselt toimub Kärde Kuldkivi  üleandmine sõbrapäeva teemaga peol, kus kõik naised ja mehed piduriietes kokku tulevad.   

Kärde Kuldkivi 2022  Margit Alliksaar

Kogukond on öelnud: Margit lööb alati tegevustes kaasa ja teeb seda hingega, ise tagasihoidlikult taustale jäädes. On näha, et temas on kirg oma kodukoha ja kogukonna heaolu eest tegutseda. Tema panus on suure tähtsusega; Margit on juba algusest peale aktiivne külaelu edendaja.

Kärde Kuldkivi 2021  -  Endel Aare 

Meie kogukond on öelnud: Endel on abivalmis, kohusetundlik, tubli, töökas, aktiivne külaseltsi liige, rõõmsameelne eestvedaja, küla turvalisuse eest seisja, lastele inspireeriv eeskuju, Päästeameti tähtsuse tõstja kogukonnas, tubli mesinik, Kärde rahumajakese ja Preilikivi ümbruse korrashoidja. 

Kärde Kuldkivi 2019  - Marve Millend

Kärde Kuldkivi 2018  -  Pille Härma

Kogukond on öelnud: Pille on aktiivne külaseltsi liige, kes kunagi ei ütle abist ära ja alati kohal. Pille oskab korras hoida meie raamatupidamist, hangib söögid-joogid kui külapäev või muu üritus. Pillele eriline tänu selle eest, et hoiustab meie suurt telki ja lava, hoiab silma peal ja hooldab ujumiskohta. 

Kärde Kuldkivi 2017  -  Jüri Ansberg

Kärde Kuldkivi 2016  -  Anneli Õim 

Kärde Kuldkivi 2015  - Marve Millend

Kärde Kuldkivi 2014  - Taavi Tõnts

Esimese Kärde Kuldkivi tiitli koos vahva taiesega sai Kärde küla mees Taavi Tõnts, kelle eestvedamisel sai 2014 aastal teoks Linajärve ujumissild.

Monika Millend

Kogukond on öelnud: Monika on asjalik, südamega asja juures, tark, ilus, töökas, hea kaaslane, hoolib Kärde külast ja küla inimestest, tragi, uus küla eestvedaja, külapäeva korraldaja ja julge toetuste taotleja .

Mait Härma

Kogukond on öelnud: Mait on küla suurim arendaja, keskuses hooliv peremees ja silmailu pakkuja. Lahke ja mõistev mees, kes on külaseltsile peopaika pakkunud juba algusest peale. Mait arvestab kogukonnaga ja selle eest oleme väga tänulikud.