XI Killamängud 2023

22.07.2023 külapäeval Kärde XI Killamängudel osales taaskord üle saja inimese.

Rannavolle mees- ja naiskonnad alustasid kell 13 võistlemist karikale. Tänu Lembitu heale veenmistööle registreerus rannavolle karikavõistlustele 6 tiimi. Mängijateks olid nii naised kui mehed. Kõige noorem võistleja 12-aastane ja kõige vanem 53-aastane. Mängijate hulgas oli osalejaid Eestist, Leedust, Soomest ja mujaltki. Kohtunik oli Siim Ansberg. Peale paaritunnist välkkiiret mängu viis rändkarika koju Kärde meeskond. 

Sven's Car OÜ puhvet pakkus keskööni sooja sööki ja jooke. Lastele olid lõbutsemiseks mänguväljak, batuudid ning Margiti ja Anneli poolt välja mõelnud vahvad mängud, nt rattaga vigursõit ja põnevad puidust nuputamismängud.  Toimus disc-golf ketta viskamise võistlus. Naiste saapavise tekitas elevust, nagu ikka. Võitjaks osutus uustulija Anna-Maria Millend, kes viskas saabast Killamängude rekordilised 22 meetrit. Foto-orienteerumine pakkus põnevust kogu peredele.

Kl 15 esines tantsukavaga naaberküla Endla vahva rahvatantsutrupp Rabamoorid. Õhtul said kõik võistluste parimad auhindu, karikaid, medaleid, söödavat ja joodavat. Kl 16 tehti lipumasti ja laste mänguväljaku taustal traditsiooniline ühispilt.

Kuna päev oli soe, siis juba reedel panid meie mehed üles külaseltsi suure telgi. Tänud Taivole laudade ja pinkide eest! Suur tänu Taavile, kes lubas kasutada oma maja elektrit! Monika oli kaunistanud lava vahvate lillekompositsioonidega. Õhtu esinejad olid lõõtsamees Rasmus Kadaja ja kitarrist Ott-Mait Põldsepp. Kontselt oli väga lustlik ja ka tantsijatestki puudust ei olnud. Aplaus ei tahtnd lõppeda. Tuli teha paar lisalugu, mille juurde juhendasid tantse Rabamoorid.

Õhtu tantsumuusikat pakkus DJ Avo Aia. 

Suured tänud külapäevade läbiviijatele: Lembit, Mait, Siim, Taivo, Taavi T, Taavi M, Kadri, Marge, Margit, Illar, Anneli, Merilin, Monika, Pille.

Korraldas: MTÜ Kärde Küla Selts. 

Toetasid: KOP ja Jõgeva Vallavalitsus

„Projekti on rahastatud kohaliku omaalgatuse programmist”