X Killamängud 2022

23.07.2022 külapäeval Kärde X Killamängudel osales 150 inimest.

Rannavolle mees- ja naiskonnad alustasid kell 13 võistlemist karikale. Tänu Lembitu heale veenmistööle registreerus rannavolle karikavõistlustele kuus tiimi. Mängijateks olid nii naised kui mehed. Kõige noorem võistleja 11-aastane ja kõige vanem 58-aastane. Mängijate hulgas oli osalejaid Eestist, Argentiinast ja Saksamaalt. Kohtunik oli Tarmo Pügi. Peale 5-tunnist mängimist viis rändkarika koju Laiuse meeskond. Kärde omad jäid teiseks. Lastele pakkus rõõmu suur batuut ja jalgpallisein. Sven's Car OÜ puhvet pakkus keskööni sooja sööki ja jooke. Lastele olid Margit ja Anneli välja mõelnud vahvaid mänge. Veel toimusid osavusmängud disc-golfis, mille viis läbi Tanel. Naiste saapavise tekitas elevust  nagu ikka. Ka võitjaks osutus varasem kõige pikema saapaviske tegija Liina. Kell 14 paiku tulid külaplatsile üllatuskülalised politseikoer Taks ja koerajuht Rauno Rammo. Kõlas repliike poiste seast, et keegi ei tahaks pätiks hakata, sest politseikoera võtted kurjategija kinnivõtmisel osutus muljetäratavaks esituseks. Oli tükk tegu, et koolitatud ehk hästi treenitud hundikoera haardest vabaneda. Publiku seast soostus lõpuks üks julge neiu olema nn kurjategija, kelle käest koer kinni haarab. Kinkisime tänutäheks külalistele Heli talu mett ja koeramaiust. Kell 18 paiku said kõik võistluste parimad vahvaid auhindu, karikaid, medaleid, söödavat ja joodavat.

Kuna päev oli väga soe, siis juba reedel panid meie mehed üles külaseltsi suure telgi. Tänud Taivole laudade ja pinkide eest! Suur tänu Taavile, kes lubas kasutada oma maja elektrit! Marge ja Merilin oli kaunistanud lava vahvate lillekompositsioonidega, et õhtu esinejal INGERil oleks kena koht esinemiseks. INGER pakkus väga südantsoojendava isikupärase kontserdi kohaletulnutele. Aplaus ei tahtnd lõppeda. Tuli teha paar lisalugu. Väikese vaheaja sisustasime viktoriiniga Kärde ja Tooma kandi teemadega. Võitjatiim sai kihisevat jooki ja magusat.

Õhtu tantsumuusikat pakkus DJ Avo Aia. 

Suured tänud külapäevade läbiviijatele: Lembit, Taivo, Taavi T, Taavi M, Kadri, Margit, Illar, Anneli, Merilin, Monika, Marve, Erkki, Pille, Vodemar, Martin, Helju ja Jüri.  

Korraldas: MTÜ Kärde Küla Selts. 

Toetasid: KOP ja Jõgeva Vallavalitsus

„Projekti on rahastatud kohaliku omaalgatuse programmist”