IX Killamängud 24.07.2021

IX. Killamängud 24.07.2021. See aasta oli meie Kärde kogukonnale väga oluline. Kärde külaselts sai 10 aastaseks, Kärde rahulepingu sõlmimisest möödus 360 aastat, Kärde esmamainimisest 610 aastat ja praeguse Kärde küla asutamisest 100. aastat. Suuri projektirahasid seekord meile ei antud aga õnneks toetas Jõgeva Vallavalitsus meie traditsioonilist üritust läbi viia 660 euroga. Lisasime ka liikmemaksudest kogutud ja kahe külaseltsi liikme annetuse. Nii sai külapäev tehtud aga seekord natuke tagasihoidlikumat. Osalejaid koguned päevaga kokku ca 120. 

Alustasime kell 15 Enne seda aga tuli üles seada suur telk, lava, tellida mobiilne tualett vedada elektrijuhtmed, paigaldada prügikastid teha koht puhvetile, panna üles lastele batuut. Nagu ikka, hulk inimesi tulid kohale ja aitasid külapäeva ettevalmistamisele kaasa omast vabast ajast ja tahtest. Neile suur kummardus ja pikk pai! Seekord olid sportlikud mängud väga humoorikad ja kaasasid kõiki.  Monika, Lembit, Endel, Margit, Anneli, Taavi T, Taavi M, Taivo, Volli, Pille jt külapäeva läbiviijad andsid endast taas parima. Tasub siinkohal ka märkida, et pühapäeva hommikul olid nemad ka nn koristusbrigaadis, kes telgi lavaga kokku pakkisid ja platsi korda tegid.

Külapäeva seekordne külaline Päästeamet tuli kohale ja tegi selgeks miks ja kuidas end tuleõnnetuse eest kaitsta. Otse koolituselt tormasid nad sireeni huilates väljakutsele. Pole imestada, sest see suvi oli äärmiselt kuum ja kuivus pakkus tulekahjudele võimalusi.

Toimusid disc-golfi täpsusvisked, naiste saapavise, odavise, kettaheide, kuulitõuge ja  mängud lastele. Auhinnatseremoonia järel pakkus Duo Trahh mõnusa rahvaliku kontserdi ja õppisime teiste rahvaste rahvatantsu selgeks. Puhvetist said kõik kehakinnitust ja janu kustutust. Külapäeva osalejatele naeratas õnn süüa jäätist, mida pakuti külaseltsi sünnipäeva puhul.

Pimeduse saabudes peaaegu igavikuna kestnud ilutulestiku sponsoriks oli seekord Viktor ja Helen perega, kes on ka tallimajale uue tuleviku andjateks. Mõnus lõke ja tantsumuusika jäid külapäeva lõpetama.